Atrakcje

Atrakcje na terenie obiektu

Grill

Nie mogło zabraknąć miejsca na ognisko, grilla. Można zarówno smażyć kiełbaski na grillowej kratce, jak i na patykach nad ogniskiem. Do tego nietuzinkowy, designerski stół i krzesła.

Kominek koza

Jak stworzyć w łatwy sposób przytulny klimat w zimowy wieczór? Wystarczy rozpalić ogień w kozie. Dzięki niemu utrzymuje się przyjemne ciepło, słychać trzask palącego się drewna.

Dla fanów kawy ekspress do kawy

Do dyspozycji gości oddajemy również ekspress do kawy. Pyszna kawa na tarasie z piękną panoramą to idealny początek dnia.

Plac zabaw dla dzieci

Dla dzieci przygotowaliśmy plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią, huśtawką. Dodatkowo w domu znaleźć można planszówki oraz książki. 

Atrakcje w okolicy

Letni urlop można urozmaicić poznawaniem okolicznych atrakcji. Położenie domu w otoczeniu gór Beskidu Makowskiego sprawia, że to idealna baza wypadowa dla osób lubiących spędzać czas na szlaku. W pobliżu miejscowości Żarnówka zaczyna się trasa na Koskową Górę, skąd w słoneczne, bezchmurne dni roztacza się widok na Tatry, pasmo Babiej Góry, Gorce i Kraków. Warto również wybrać jedną z malowniczych tras w Babiogórskim Parku Narodowym.

Pasjonaci odkrywania historii regionu powinni odwiedzić skansen PTTK im J. Żaka w Zawoi Markowej na Markowej Roli (oddalony od domu o 40 minut jazdy samochodem – 44 km) oraz skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej w Sidzinie (oddalone o 44 km).

W pochmurny dzień proponujemy relaks w strefie SPA z basenem, jacuzzi i saunami, znajdującej się w hotelu Olivia Medical SPA (oddalonym od domu o 16 minut jazdy samochodem – 18 km).

Na rodzinny wypad polecamy pobliską stadninę koni na Makowskiej Górze (oddaloną od domku o 16 minut jazdy samochodem – 9,6 km), gdzie można rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem, korzystając z lekcji nauki jazdy. Dla wprawionych dostępna jest opcja jazdy w terenie, z kolei dla dzieciaków największą atrakcją będzie przejażdżka na kucyku.

W sierpniu warto wybrać się na odbywający się w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej festiwal folklorystyczny w Makowie Podhalańskim. To jeden z największych tego typu wydarzeń w Polsce. W tym czasie obywają się koncerty muzyki ludowej, przeplatane lokalnymi obrzędami i tradycjami. Znajdziecie tu również okolicznych artystów, prezentujących swoje dzieła.

Wspaniałą przygodę dla dorosłych i dzieci, można przeżyć w Parku Rozrywki Zatorland w Zatorze oddalony o 46 km.

Zimowy wypoczynek w naszym domu to z kolei świetne rozwiązanie dla amatorów białego szaleństwa. W pobliżu znajduje się:

– wyciąg narciarski na Mosorny Groń (Zawoja), oddalony od domu o 30 minut jazdy samochodem – 36 km,
– wyciąg narciarski Szklana Góra (Harbutowice), oddalony od domu o 15 minut jazdy samochodem – 15 km,
– wyciągi narciarskie Wojtek (Zawoja), oddalony od domu o 29 minut jazdy samochodem – 36 km, idealne miejsce dla początkujących narciarzy – są dwa wyciągi orczykowe o długości trasy 150m i 410 m.

Dołącz do nas